ייעוץ זוגי וטיפול זוגי אונליין לישראלים בחו"ל

החיים בזוגיות בריאה דורשים מאיתנו לשתף, להקשיב, לתמוך ,לכבד ולאפשר, בתמורה הם מקנים לנו את הזכות

לקבל יחס דומה מבן זוגנו. עם חלוף השנים נתיב חיינו משתנה בהתאם לנסיבות חיים חדשות והשותפות הזוגית מאותגרת באופנים שונים מכפי שנדרשה בשנות הזוגיות הראשונות.

 

פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו לכודים במשבר או קושי מתמשך שאינו נפתר בעקבות ניסיונותינו לטפל בבעיה. משברים אלו גורמים לנו תחושה של בדידות ומועקה רגשית, אחת כמה וכמה כאשר בני הזוג נמצאים בחו"ל הרחק ממשפחתם וממעגלי התמיכה. תחושות אלו קשות ואין סיבה להתמודד עמן לבד, או להשלים עמן.  

 

לעיתים משברים בזוגיות נובעים מבעיות בלתי מטופלות אחרות אצל אחד מבני הזוג, כגון משברי חיים או דפוסים שאחד מבני הזוג "סוחב" עמו מהילדות, ולעיתים הן תולדה של חוסר תקשורת בין בני הזוג. כך או כך המחקרים וכן הניסיון מלמד כי ככל שמקדימים לטפל בבעיות אלו, סיכויי ההצלחה עולים ומשך הטיפול מתקצר. 

האם יש מצבים שבהם כדאי להימנע מטיפול זוגי

לעיתים עולה שאלה זו אצל אחד מבני הזוג: האם הטיפול הזוגי יכול להזיק ולקדם פרידה, אולי עדיף להימנע מלפתוח את תיבת השרצים ולא לטפל בה על מנת לשמור על שלמות התא המשפחתי. 
גישה זו הינה בעיתית כיוון שחשוב לזכור שכאשר צפים ועולים קשיים רגשיים בחיינו שלא יזכו ליחס או טיפול על פי רוב הם יחמירו בעתיד. כעסים ורגשות שליליים שצפים כעת רק יצטברו לערמה גדולה יותר שבסופו של דבר תמצא את דרכה להתפרצות. בעיות רגשיות בין אנשים שאינן מטופלות – אינן נעלמות עם הזמן, הן רק מתעצמות.

 מה מטרת הטיפול הזוגי

הטיפול הזוגי מאפשר מרחב בטוח ומוגן להעלות את הקשיים ולברר את הסוגיות אשר מעיבות על חיינו מתחת לפני השטח. השיחה עם המטפל מתקיימת באווירה תומכת ומכילה. הסביבה הטיפולית מאפשרת תקשורת מתווכת שתעזור לכם להתמודד עם הסוגיות שמאפילות על הקשר ביניכם. המטפל יעזור לכם להציף את הקשיים, כל אחד בתורו, ולעבד אותם כך שיזכו לברור, הקשבה והתייחסות מלאה. בסופו של דבר מטרת הטיפול הינה לעזור לכם לבחון האם הנכם מסוגלים לפעול לחיזוק הקשר ולשיקומו, והאם הנכם יכולים לאמץ פשרות שיאפשרו את המשך הזוגיות.

האם אפשר לקיים טיפול זוגי רק עם אחד מבני הזוג

ישנה חשיבות מכרעת להצלחת טיפול זוגי בכך ששני בני הזוג יהיו נוכחים.

אך יחד עם זאת לעיתים נסיבות החיים אינן מאפשרות זאת.

במצבים כאלה עדיף טיפול של רק אחד מבני הזוג על לא לקבל טיפול בכלל, בעיקר אם הנכם מרגישים שהמועקה קשה מנושא.

איך מתחילים ייעוץ זוגי / טיפול זוגי אונליין ומתי הוא מסתיים

לאחר ההחלטה על התחלה של טיפול זוגי, יש לפנות אלי על מנת לתאם יום קבוע ושעה קבועה, משך הטיפול יקבע כמובן על פי הצורך, ישנם זוגות שהתהליך הינו קצר מועד וישנם זוגות הבוחרים להמשיך את התהליך על פני זמן ממושך יותר, הבחירה כמובן נתונה בידיכם ואני נמצאת כאן על מנת לעזור לכם להתחזק ולברר את הדברים בצורה שקולה כנה ואמפתית.  לרוב סיום הטיפול יתרחש כאשר תחושו שינוי באווירה ובשיח הזוגי, ביכולת לאמפתיה והנכונות לקיים וויתורים אישיים על מנת לחזק את הזוגיות. למרות שכרגע הדברים אולי נראים בלתי אפשריים, טיפול זוגי יכול בהחלט לשפר את התקשורת בין בני הזוג ולהוביל את הזוגיות לשיקום והבראה.

 

צרו קשר