טיפול פסיכולוגי לישראלים בחוץ לארץ

ישראלים רבים המתגוררים בחו"ל זקוקים לעיתים לעזרה ולטיפול נפשי. אל קשיי היום יום הרגילים מתווספים קשיים נוספים הקשורים למעבר ולחיים בארץ זרה. ההסתגלות לסביבת מחייה חדשה, תחושות בדידות וזרות, הבדלי תרבות ושפה, יכולים להעצים קשיים 'רגילים' ולגרום לתחושות של תסכול, דכאון ומועקה. המעבר לחיים בחו"ל מצריך התמודדויות כפולות: הן ברמה האישית – בעבודה או בלימודים והן ברמה המשפחתית – עם שאר בני המשפחה. המעבר והצורך להסתגל לחיים בארץ אחרת עלול לעיתים קרובות לטלטל את כל המשפחה. ילדים ומתבגרים מוצאים את עצמם במסגרות חדשות ונאלצים, כמותכם, להמציא את עצמם מחדש. כל אלה מוסיפים קשיים ומורכבויות בדינמיקה המשפחתית.

טיפול פסיכולוגי באינטרנט לישראלים

כל אדם מתמודד עם קשיים בצורה אחרת. יש שבוחרים להדחיק ויש הבוחרים לדבר ולעבד.
ישנם קשיים אשר יכולים לפגוע ברווחתו של האדם ולעיתים יכולים אף לשתקו לגמרי. לעתים אנשים אינם מגלים סימני מצוקה מובהקים, אך טיפול נפשי תומך יכול להקל עליהם בצורה משמעותית בהתמודדות עם לחצים וקשיים הנובעים מהמעבר לארץ זרה. פעמים רבות המעבר לחו"ל יכול להחריף בעיה קיימת או ליצור קושי חדש. הטיפול הפסיכולוגי בסקייפ ובאינטרנט מספק עבורכם הזדמנות של ממש לטפל כאן ועכשיו בבעיות ולא לדחות ולהדחיק. כמו לכולם גם לכם מגיע לחיות חיים מאושרים ולהפיק את המיטב ממה שיש לחו"ל להציע לכם.

אשמח לשמוע מכם..

צרו קשר

האם הטיפול באינטרנט יעיל

בעשור האחרון הטיפול הפסיכולוגי באמצעות פלטפורמות תקשורת אינטרנטיות צמח באופן משמעותי. מעבר לשלל הפיתוחים הנרחבים בתחום הטכנולוגי, מחקרים רבים מוכיחים מעבר לכל ספק שלא רק שהטיפול הפסיכולוגי בסקייפ או באינטרנט יעיל, אלא שתוצאותיו במקרים מסוימים נשארות לאורך זמן רב יותר. יחד עם זאת קיים יחס חשדני ושמרני לגבי טיפול אינטרנטי. ישראלים רבים השוהים בחו"ל לצורך עבודה ברילוקישן או למטרת לימודים פונים לטיפול פסיכולוגי באינטרנט מחוסר ברירה ובחשש מסוים, אך במהלך הטיפול וכבר מהשיחה הראשונה, החששות נעלמים והם מרגישים שהינם נמצאים במקום הנכון.

אז איך למצוא פסיכולוג בחו"ל

פעמים רבות, כשכבר עולה הצורך או המודעות שטיפול פסיכולוגי יכול לעזור למצב בו אנו נמצאים, קיים קושי למצוא מטפל מתאים. אמנם ישנם מטפלים רבים כמעט בכל הארצות, אך אחד האלמנטים החשובים בטיפול הוא החיבור שבין המטפל למטופל, חיבור שקשה ליישם כשקיימים הבדלים תרבותיים והבדלי שפה. סביר להניח שרק מטפל ישראלי יוכל להבין רבדים של "הישראליות" אשר טבועים בכם, רבדים בסיסיים של תרבות המרכיבים כל אדם הכוללים מנטליות, ערכים וצורות חשיבה מסוימות. הכרות כזו מאפשרת בסיס איתן להבנה הייחודית של אופייכם האישי. פעמים אחרות ניתן למצוא מטפלים ישראלים בחו"ל, אך אפשרות הבחירה היא מצומצמת מכיוון שהם מעטים. אחד המרכיבים החשובים בטיפול הוא ההתאמה בין המטפל למטופל, ודווקא בנקודה זו קיים יתרון גדול לפלטפורמות האינטרנטיות המאפשרות למצוא את המטפל אשר יתאים לכם.

יחד עם זאת קיימת האפשרות שההיצע הרחב עלול לבלבל. באופן אישי אני ממליצה לכם פשוט להתחיל. מרבית המטפלים הישראלים המציעים את שירותיהם הם מטפלים טובים והגונים.
נסו כפעמיים עם מטפל כלשהוא, ובמידה ותרגישו שאין כימיה בינכם חפשו מטפל אחר. אבל זכרו וזה חושב מאוד - טיפול נכון ומקצועי יכול מאוד לעזור!  וטיפול אצל מטפל ישראלי הוא הטיפול הטוב עבורכם!