סוגי הטיפול המוצעים

דיכאון רילוקיישן (דיכאון מעבר)
 

המעבר לחו"ל כרוך בחששות לצד התרגשות רבה. לעיתים, כשההתרגשות וה"high" דועכים זה מכה בך: נשארת לבד במקום זר. החברים, המשפחה וכל הרשת החברתית התומכת שלך נשארו הרחק מאחור. להתאבל על אובדן החיים אליהם התרגלת זה בסדר ואפילו נורמלי ופעמים רבות סימפטומים קשים ככל שיהיו הינם ברי חלוף. יחד עם זאת, ישנם אנשים הסובלים בשלב זה מתופעות של דיכאון רילוקיישן המצריכות עזרה. דיכאון הינה הפרעה במצב הרוח אשר עלולה לפגום באופן ממשי והרסני באורח החיים. רבים הסובלים מדיכאון נוטים לעבור שלבים של הכחשה וניסיון להתמודד עם הדיכאון לבד. בעוד שעם דיכאון קל (דכדוך) ניתן בהחלט להתמודד לבד, דיכאון בדרגות מסוימות דורש טיפול. לקריאה נוספת על דיכאון ודיכאון רילוקיישן וטיפים להתמודדות עמו לחצו כאן

טיפול פסיכולוגי למבוגרים ולמתבגרים
 

אנשים פונים לקבלת טיפול פסיכולוגי מסיבות מגוונות: קשיים עם בן הזוג, קשיים חברתיים, בעיות רגשיות כמו דיכאון או חרדה, משברים ביחסים במשפחה ומשברי חיים כגון: הגירה לארץ זרה, גירושים, מוות, מחלה, אובדן ועוד. מטרת הטיפול היא להביא להקלה ולשפר את ההרגשה ואת התפקוד בחיי היום יום. הטיפול חותר לתובנה פנימית של האדם ודרך זאת, הוא מאפשר יצירת שינויים בהתנהגות, ברגש ובחוויה.

משבר בזוגיות (ייעוץ וטיפול זוגי)
 

זוגיות במשבר בדרך כלל כוללת ומערבת את כל בני המשפחה. תחושת אובדן בתוך הקשר הזוגי, תסכול מתמשך מבן או מבת הזוג, מחשבות על פרידה או הרצון להימנע מגירושין שבות ועולות ומעיבות על חיי המשפחה. האתגרים אשר ניצבים בפני בני הזוג הינם בדרך כלל קשים ומורכבים וקשה לצלוח אותם לבד. הטיפול הזוגי נועד לפתור קונפליקטים בקשר הזוגי ומטרתו היא לאפשר לבני הזוג להבין ולהכיר את עצמם ואת בן זוגם. הטיפול עוזר לזוג לבצע שינויים בקשר הקיים תוך ליווי מקצועי בתהליכי השינוי. השינויים יכולים להוביל לזוגיות מחוזקת ומאושרת ולעיתים הם תומכים בהחלטה לפרידה. הטיפול מתאים לזוגות אך גם ניתן לקיימו ביעילות במידה ורק אחד מבני הזוג מעוניין בטיפול..

להמשך קריאה אודות ייעוץ זוגי אונליין לישראלים בחו"ל 

הפרעות אכילה
 

הפרעות אכילה כגון: אכילת יתר (אכילה רגשית), בולימיה ואנורקסיה. הינן תופעות שונות המתבטאות באכילה אך מקורן נפשי. הביטוי המרכזי שבהן הינו אכילה לא סדירה. בין אם מדובר באכילה בכמויות מופרזות או בהמעטה של כמות המזון. הפרעות אכילה לא מטופלות יכולות להוביל לתהליכים הרסניים ויכולות גם לסכן את החיים באופן ממשי. הפרעות אכילה נמצאות על פי רוב בקרב נשים אך ישנם גם גברים הסובלים מהן. להפרעות האכילה יש השפעה הרסנית על שאר תחומי החיים, הן משפיעות לרעה על התפקוד החברתי וכמו כן על התחום המקצועי. הן פוגמות ביכולת לחוש הנאה ומעיבות על כל תחומי החיים. מטרת הטיפול הינה לקבל את המצב הקיים ללא שיפוטיות, ויחדיו לפעול להפחתה של הסימפטומים ובמקרים מסוימים, במידת הצורך להפנות לטיפולים אחרים.

צרו קשר

טיפול בחרדה והפרעת חרדה
 

תחיל מהסוף, להתקפי חרדה והפרעת חרדה יש טיפול מצוין בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.
הטיפול המוצלח ביותר מבחינת הידע המחקרי כיום הינו טיפול CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי) טיפול זה ניתן לקבל אצל כל מטפל פסיכותרפי מוסמך. בנוסף ישנו טיפול תרופתי נגד חרדה שניתן לשלבו בנוסף לטיפול הפסיכולוגי, אך בכל מקרה לא מומלץ לפנות לטיפול תרופתי בלבד.

לקריאה נוספת אודות הטיפול בחרדה / התקף חרדה והפרעת חרדה

משברים במשפחה
 

כל אדם חווה משברים בעקבות שינויים אשר חלים עליו במהלך חייו. מצבים כגון: לידה, מחלה, רילוקיישן לחו"ל, גירושין או פרידה, אבל ואובדן ועוד שינויים רבים אחרים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. אך לעיתים קרובות מצבים כגון אלה יכולים להביא למשבר משפחתי ולהקשות על ההתמודדות עם הלחץ והתחושות הקשות. טיפול במשבר אינו פותר את הסיבה למשבר, אלא מוצא דרכים להתמודדות עמו. הטיפול במשברים משפחתיים יעל למקרים בהם אחד מבני המשפחה סובל מבעיה המשפיעה על המשפחה כולה. הטיפול יעיל מאוד כאשר ישנם קשיים ובעיות בקשרים בין בני המשפחה. פעמים רבות בעיה המופיעה אצל אחד מבני המשפחה, היא תולדה של מערכת היחסים בין בני המשפחה, ולכן היא יכולה להיפתר על ידי עבודה ועל ידי שינוי בקשרי הגומלין הקיימים בין בני המשפחה כולה. 

הדרכת הורים/ תינוקות/ ילדים / מתבגרים
 

הורות היא אחד התפקידים הקשים, המסתכלים והמורכבים ביותר אשר פוגש האדם במהלך חייו. יחד עם זאת הורות טומנת בתוכה גם את האפשרות לנתינה הגדולה ביותר שניתן לחוות. האתגרים והמצבים אשר משפחה ישראלית המהגרת לחו"ל נתקלת בהם הם לא פשוטים עבור ילדים ובני נוער. הדרכת הורים היא כלי יעיל במיוחד לטיפול במגוון בעיות של ילדים ושל מתבגרים.
באמצעות הדרכת הורים ניתן להקנות לילדיכם כלים אפקטיביים להתמודדות, יחד עם מיומנויות אשר יקלו עליהם בצורה משמעותית. בהדרכה תלמדו, אתם ההורים, כיצד לעזור לילדיכם להתמודד עם מצבים קשים ותקבלו כלים משמעותיים לפתרון בעיות בבית. הדרכת הורים יעילה מאוד בטיפול בבעיות התנהגות, בהפרעות קשב וריכוז, בהפרעות חרדה, בהפרעות כפייתיות, בדיכאון ובפוסט טראומה.
ההדרכה מתבצעת ללא השתתפות הילדים ולעיתים בנוכחותם.

ליווי רגשי בתקופת הריון ולידה
לישראליות בחול
 

ליווי רגשי בתקופת הריון ולידה לנשים בחו"ל

הטיפול מתמקד בעיבודם של קשיים שעלולים לצוף במהלך תקופה מורכבת ומשמעותית זאת. בעיקר אם תקופה זו נחוות על ידיך בארץ זרה. הריון ולידה הינם אירועים מכוננים, אירועים שכביכול אמורים להיות משמחים ומלאי אופטימיות ותחושת התחדשות, אך יחד עם זאת מלווים במורכבות של מציאות החיים. אצל נשים רבות תקופה זו מציפה שאלות ומחשבות חדשות. אין זה נדיר כי נשים עלולות לסבול מחרדות ומדיכאון במהלך תקופת ההיריון ולאחר הלידה. מטרת הטיפול היא לעזור לך למצוא בתוכך ובסביבתך את מקורות הכוח להתמודדות, לעזור לך להתמקד בעיבודם של קשיים רגשיים יחד עם מתן לגיטימציה לכל התחושות והמחשבות שעולות, על מנת שלא תישארי עמן לבדך.